Ładowanie…

GOTOWY NA BŁYSK24?

Kliknij poniższy przycisk, aby rozpocząć poznawanie naszej strony internetowej i dowiedzieć się więcej o naszej niesamowitej firmie
Zacznij eksplorować

Lista niezbędnych produktów do sprzątania

Wszyscy od czasu do czasu musimy się zająć znienawidzoną przez nas czynnością, czyli sprzątaniem swojego domostwa. Zazwyczaj takie generalne i większe porządki pozostawiamy sobie na okres przedświąteczny. To właśnie wtedy ruszamy też do sklepu na większe zakupy, aby sięgnąć po bardziej specjalistyczne i droższe produkty do sprzątania, zdolne do usunięcia każdego brudu i pochłonięcia każdego nieprzyjemnego zapachu.

Zanim jednak rzeczywiście wyruszymy do sklepu, ustalmy swój plan działania. Pomyślmy o tym, co będziemy sprzątać i jak będziemy to robić. Dzięki temu kupimy wyłącznie takie preparaty i środki czystości, których efektywnie później użyjemy i które na pewno nam się nie zmarnują.

Nawet jeśli mamy w planach wykonać totalnie generalne porządki, wciąż nie możemy zapominać o tym, by pewne części mieszkania sprzątać na bieżąco. Przynajmniej raz w tygodniu zajmijmy się ogarnięciem podłogi. Dokładnie ją odkurzmy lub po prostu zamiećmy, a później zmyjmy z niej wszelkie plamy, by na sam koniec spróbować ją nabłyszczyć. Już na tym etapie przydadzą nam się pewne produkty do sprzątania.

Potrzebujemy przede wszystkim porządnego płynu do mycia podłóg, ale też i nabłyszczającej pasty do paneli. Kurze z mebli najłatwiej usuniemy natomiast z pomocą klasycznego sprayu i ściereczki z mikrofibry. Do cięższych zabrudzeń używajmy octu. Możemy go też zastąpić sodą oczyszczoną, która działa bardzo podobnie.

A co z łazienką? O nią też oczywiście wypadałoby zadbać. Starajmy się więc czyścić ją nieco dokładniej przynajmniej raz w tygodniu. W łazience świetnie sprawdzą się domowe i naturalne środki czystości, takie jak mieszanka wody i octu oraz olejku cytrynowego. Preparatem tego rodzaju możemy spryskiwać wszystkie urządzenia sanitarne, a następnie wycierać je na mokro gąbką i osuszać czystą ścierką bądź ręcznikiem papierowym. Dokładnie tym samym produktem wymyjemy całą kuchnię na błysk. Wbrew pozorom nie potrzebujemy stu tysięcy różnych produktów, aby poradzić sobie ze sprzątaniem domu czy mieszkania.