Ładowanie…

GOTOWY NA BŁYSK24?

Kliknij poniższy przycisk, aby rozpocząć poznawanie naszej strony internetowej i dowiedzieć się więcej o naszej niesamowitej firmie
Zacznij eksplorować

Jak skutecznie uporządkować łazienkę

Łazienka jest niezbędnym miejscem w Twoim domu i spędzasz tam dużo czasu każdego dnia. Dlatego warto ją uporządkować, aby codzienne czynności przebiegały w miłej atmosferze. Ważne, żebyś umiał wszystko znaleźć, zwłaszcza gdy się spieszysz. By to osiągnąć, przede wszystkim, zabierz niepotrzebne przedmioty, które zagracają i zajmują miejsce na półkach, blatach i w szufladach. Jeśli znajdziesz przedmioty, których nie używasz, wyrzuć je. Zwłaszcza kosmetyki mają tendencję do zalegania miesiącami w łazience, bo wciąż masz nadzieję, że kiedyś ich użyjesz.

Porządki w łazience znacznie ułatwi pusty kosz na pranie lub miska, gdzie będziesz wyrzucać tego typu kosmetyki, gąbki, płatki kosmetyczne czy puste rolki papieru toaletowego. Te ostatnie lubią wpadać w zakamarki łazienki i mogą być pożywką dla bakterii i grzybów. Gdy już pozbędziesz się zbędnych rzeczy i zwyczajnych śmieci, podziel przedmioty na grupy: przybory toaletowe, ręczniki, lekarstwa, kosmetyki do makijażu, środki czystości, kosmetyki do pielęgnacji włosów i kosmetyki do ciała.

Odtąd przechowuj je razem, obok siebie, tam, gdzie ich obecność ma największy sens. Kosze, organizery do szuflad, małe pudełka i wieszaki przydadzą się do uporządkowania Twojej łazienki. Postaraj się zostawić również trochę pustej przestrzeni. Lepiej nie przechowuj kosmetyków typu kremy i kosmetyki do makijażu w łazience, gdyż częste zmiany temperatur mogą im zaszkodzić.

To samo tyczy niektórych leków. Tradycyjna apteczka lepiej sprawdzi się w innym pokoju, gdzie panuje letnia temperatura. Po przeprowadzeniu tych zmian, porządek w łazience powinien zagościć w niej na stałe a sprzątanie łazienki będzie łatwiejsze, bo żadne niepotrzebne przedmioty nie będą Ci już zawadzać.